Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2024 Perşembe

Mahkeme iş yerinde başörtüsü yasağını onadı

Belçika'da iş mahkemesi, iş yerlerinde başörtüsü yasağını onadı. Mahkeme, iş yerinde dini ve siyasi sembollerin yasaklanmasının ayrımcılık sayılmadığına hükmetti.

Mahkeme iş yerinde başörtüsü yasağını onadı

Belçika'da bir kadının, iş yerinde başörtüsünü çıkarmayı reddettiği için Brüksel Belediyesi tarafından işe alınmaması üzerine açtığı dava, Brüksel İş Mahkemesi tarafından değerlendirildi. Mahkeme, Avrupa Adalet Divanı'nın içtihatlarına atıfta bulunarak, iş yerinde dini ve siyasi sembollerin yasaklanmasının ayrımcılık sayılmadığına hükmetti.

Davacı kadın, başvurusunun reddedilmesinin ardından Kasım 2021'de mahkemeye başvurmuş, ancak Aralık 2022'de ve sonrasında yapılan temyiz başvurusunda mahkeme belediyenin tutumunu haklı buldu. Avrupa Adalet Divanı daha önce benzer bir dava için, kamu kurumlarının tarafsız bir çalışma ortamı yaratma amacıyla dini sembollerin yasaklanabileceğine karar vermişti. Bu karar, Belçika'da benzer durumlar için emsal teşkil edecek ve Belçika Laik Eylem Merkezi (CAL) tarafından desteklenen bir sonuç olarak görülüyor.

Geri Dön 22 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN