Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Eylül 2023 Cumartesi

Maaş ortalaması brüt 3 bin 886 avro

Belçika’da çalışanların aylık ortalama brüt kazancının 3 bin 886 avro olduğu bildirildi.

Belçika İstatistik Ofisi Statbel’in verilerine göre; Belçika’da çalışanların aylık ortalama brüt kazancının 3 bin 886 avro olduğu bildirildi. Beyaz yakalılarda, en yüksek maaşla çalışanlar arasında ayda 11 bin avro ile şirket yöneticileri yer aldı. İkinci sırada ise ayda brüt 5 bin 900 avro gelir ile mühendis ve avukatlar olduğu ifade edildi. 

Ülkede en düşük maaşı ortalama 2 bin 400 ila 2 bin 800 avro ile hizmet sektöründe servis elemanı, satış, temizlik personellerinin, kuaförlerin, fırıncıların kazandığı ifade edildi. İşçilerin yüzde 10’unun ise ayda 2 bin 300 avronun altında bir gelirle yaşamını sürdürdüğü belirtildi. 

Belçika’da maaşların eğitim seviyesine ve yaşa göre artığı kaydedildi. Özellikle 40 yaş ve altında çalışanların nispeten daha az kazandığına dikkat çekildi. 60 yaşındaki bir işçinin ortalama ücretinin 3 bin 336 avro olduğu bildirildi. Araştırmalarda, kadın ve erkek çalışanlar arasındaki ücret eşitsizliği de dikkat çekti. Kariyer hayatının ilk yıllarında kadın ve erkekler arasındaki ücret farkının tam zamanlı işlerde yüzde 0,6 olurken, 60 yaşla birlikte eşitsizliğin yüzde 19’a kadar çıktığı kaydedildi. 

Geri Dön 30 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN