Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2023 Pazartesi

Libya'nın mal varlığını dondurma kararına tepki

Belçika Prensi Laurent'in, Libya'nın Belçika'daki mal varlığına el koyma girişimine ve Belçika mahkemesinin bu konudaki kararına tepki gösterildi. 

Libya Yatırım Otoritesi, Prens Laurent'in açtığı dava sonucunda Belçika mahkemesinin Libya'ya ait 15 milyon avroluk mal varlığının dondurulmasına ilişkin kararını eleştirdi. Açıklamada, bu kararın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin daha önce aldığı bir kararla uyumlu olduğu ve mal varlığının dondurulduğu ifade edildi.

Belçika hükûmetinin konuya ilişkin kararının beklenildiği belirtilirken, uluslararası tahkim yoluna gidileceği vurgulandı. Açıklamada ayrıca, Prens Laurent'in mal varlığına erişiminin imkansız olduğu ve Libya halkının yararına kullanılacağı belirtildi.

Prens Laurent, Libya Tarım Bakanlığı ile 2008 yılında yaptığı bir anlaşmada zarara uğradığını iddia ederek 50 milyon avroya varan bir tazminat talebinde bulunmuştu. Libya, BMGK'nın 1973 sayılı kararı gereği yurt dışında dondurulan mal varlıklarını geri almaya çalışıyor.

Geri Dön 10 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN