Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2024 Pazartesi

Konut piyasası çöküşün eşiğinde

Belçika'da, sektörel uzmanların imzaladığı açık bir mektupla, konut piyasasının içinde bulunduğu krizin aciliyetine ve ciddiyetine dikkat çekildi.

Belçika'nın konut sektörü ciddi bir krizle karşı karşıya. Endüstri uzmanları durumun aciliyetine dikkat çekti. Ülkede konut politikasının yanlış yönde ilerlediği konusunda uyarıda bulunan açık mektup, gayrimenkul ve inşaat sektörlerinden, özel kiralama piyasasından ve sosyal konut sektöründen birçok uzmandan imza topladı. Uzmanlar, mevcut politikaların yetersiz olduğu ve bölgesel hükûmetlerin eski ve etkisiz çözümlere geri döndüğü kanaatinde.

Belçika'da, yüzde 75'i ev sahibi, yüzde 20'si özel piyasada kiracı ve yüzde 5'i sosyal kiracılardan oluşan konut piyasasının giderek daha fazla baskı altında olduğu ve bu durumun gayrimenkul işlemlerinde düşüşe neden olduğu ifade edildi. Özel kiralama piyasası giderek daha az uygun hâle gelirken, sosyal kiracılar uzun bekleme listeleriyle karşı karşıya. Bu durum, en savunmasız gelir gruplarını etkiliyor ve 'görülmemiş bir konut krizine' doğru ilerlendiği görüşü uzmanlar arasında yaygın.

Uzmanlar, iki ila üç yıl içinde, uygun fiyatlı konutların neredeyse ulaşılamaz hâle geleceği konusunda ciddi bir uyarıda bulundu. Mektupta, hükûmet politikalarının sektördeki temel eksiklikleri ele almadığı, yeni inşaat piyasasının daraldığı ve talebin arzı aştığı belirtildi. Özel ve sosyal kiralama piyasaları ile satın alma piyasasının yavaş prosedürler ve uyumsuz kurallar altında 'inlediği' de ifade edildi.

Geri Dön 06 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN