Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2024 Çarşamba

Kızamık alarmı: Vakalar şimdiden geçen yılı ikiye katladı

Belçika Sağlık Dairesi (Sciensano), bu yılın ilk altı ayında kızamık vakalarının, 2023'ün tamamındaki rakamın iki katına ulaştığını açıkladı.

Kızamık alarmı: Vakalar şimdiden geçen yılı ikiye katladı

VRT NWS’nin haberine göre, virologlar, 1970 ile 1985 yılları arasında doğanların aşı durumlarını kontrol etmeleri gerektiğini belirtti. Aşı durumu hakkında bilgisi olmayanların, kızamık aşısı olmadığını varsayarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları önerildi.

Özellikle yenidoğanlar ve küçük çocuklar risk altında

Kızamık virüsünün özellikle yenidoğanlar ve küçük çocuklar için tehlikeli olabileceği belirtildi. Sağlık sektöründe çalışanların da kızamığa karşı korunması gerektiği vurgulandı. Kızamık testi pozitif çıkan kişilerin, döküntü başladıktan sonra 4 gün boyunca diğer insanlarla temastan kaçınması tavsiye edildi.

Kızamık belirtileri

Kızamık belirtileri arasında ateş, öksürük, burun akıntısı ve ağız içinde beyaz lekelerin ortaya çıkması yer alıyor. Birkaç gün içinde ise kırmızı döküntüler başlıyor.

Geri Dön 19 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN