Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Aralık 2023 Pazartesi

Kiralık scooter ve bisikletlere yeni düzenleme

Brüksel Bölge Hükûmeti, başkentteki kiralık scooter ve bisiklet hizmetlerine yeni düzenlemeler getiriyor. 

Geçen yıl, Brüksel'de kiralık scooter ve bisikletlerin belirli bölgeler dışında park edilmesini yasaklayan bir kararname yürürlüğe konmuştu. Cuma günü yapılan bir basın açıklamasında, Brüksel Ulaştırma Bakanlığı, bu hizmetlerin daha sıkı şekilde denetleneceğini duyurdu.

1 Şubat 2024 tarihinden itibaren, Brüksel'deki kiralık scooter ve bisiklet hizmetleri yalnızca BOLT ve DOTT şirketleri tarafından sunulacak. Diğer kiralama şirketlerinin lisansları askıya alınacak. Bu yeni düzenlemeyle, Brüksel'deki mevcut 20 bin kiralık scooter ve bisiklet sayısı 8 bine düşürülecek.

Ulaştırma Bakanlığı, daha az şirket ve daha küçük bir araç filosu ile kaliteli hizmet sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, scooter ve bisikletler için özel park alanları oluşturulacak. Kiralanan araçlar bu park alanlarına bırakılmadığı takdirde, kullanıcıların araçları kilitlenmeyecek, ancak ücret ödemeye devam edecekler.

Geri Dön 25 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN