Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2023 Perşembe

Kayıt dışı yaşayanların sayısı 500 bine dayandı

Belçika'da oturma izni olmayan ve kayıtsız yaşayanların sayısı 489 bin. Bunların çoğu AB vatandaşı.

Brüksel Hür Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, Belçika’da oturma izni belgeleri olmayan ve ülkede kayıtlı görünmeyen yaklaşık 489 bin kişi yaşıyor. Zannedilenin aksine, bu kişilerin çoğunluğu AB vatandaşı. 

Kağıtsız göçmenlerin sayısının ise 112 bin civarında olduğu tahmin ediliyor. İltica başvurusu reddedilen veya başvuru yapmayan sığınmacıların yaklaşık yarısı Brüksel’de yaşıyor. 

Kayıt dışı olarak yaşayan diğer yaklaşık 375 kişiyi ise vizeden muaf olan Schengen bölgesi vatandaşları, iltica başvurusunun kabul edilmesini bekleyen sığınmacılar, veya ülkede geçici olarak bulunanlar oluşturuyor. 

Geri Dön 13 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN