Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ekim 2023 Salı

Katolik Kilisesi’nde cinsel istismar skandalı

Belçika’nın Flaman bölgesinde, Katolik Kilisesi’nde din adamlarının çocuklara yönelik cinsel istismarını ortaya çıkaran belgesel gündemi sarsmaya devam ediyor.

Belgesel ülkede şok etkisi yaratırken, çok sayıda kişinin kiliseden ayrılmaya başladığı belirtildi. Politikacılar da skandalın soruşturulması ve kiliselerin finansmanının tartışmaya açılmasını gündeme getirdi.

Başbakan Alexander de Croo, Federal Meclis’te yaptığı konuşmada, Kiliseye, “Suçunuzu samimi bir şekilde kabul edin” çağrısında bulundu. Belçikalı Başbakan, hiçbir kurumun hukukun üstünde olamayacağını vurguladı. De Croo, kilisenin finansmanının araştırılmasına yönelik önerileri desteklediğini belirtti. Siyasi partiler, Federal Parlamento’da bir komite kurularak, skandala ilişkin detaylı bir soruşturma başlatılmasını talep etti. 

Belçika'nın devlet televizyonu VRT yayınlanan 4 bölümlük belgeselde, Flaman bölgesindeki Katolik Kilisesinde yıllardır din adamlarının cinsel istismarına maruz kalan çocuklar ve akrabalarının itirafları gözler önüne serildi. 

Geri Dön 03 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN