Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Karbon nötr hedefi için 415 milyar avro gerekiyor

Belçika'nın, 2050'deki 'karbon nötr' hedefine ulaşmak için 415 milyar avro yatırım yapması gerekiyor.

Danışmanlık firması McKinsey tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre; Belçika'nın, 2050 yılına kadar 'karbon nötr' hedeflerine ulaşmak için toplamda 415 milyar avro yatırım yapması gerekiyor. Rapora göre, Belçika, düşük büyüme tahminlerini karbon nötrlüğü ile değiştirmek zorunda değil.

Bu 415 milyar avro tutarındaki yatırım, 2050 yılına kadarki Belçika'nın GSYİH'sinin yaklaşık olarak yılda yüzde 2-3'üne tekabül ediyor. 2021 yılında askeri harcamalar, GSYİH'nın yaklaşık yüzde 1,08'ine denk geliyor. Hükûmet, bu harcamaları önümüzdeki yıllarda yüzde 2'ye çıkarmayı planlıyor, bu da karbon nötrlük hedeflerine ulaşmak için gereken harcamalara benzer bir oran.

Rapora göre, önümüzdeki yıllarda bazı sektörler büyük yatırımlar gerektirecek. Özellikle konut inşaat sektörü, yaklaşık 200 milyar avro tutarında bir harcamaya sahne olacak.

Paris İklim Anlaşması çerçevesinde, Belçika 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedeflerine ulaşmayı taahhüt etti. Ancak ülke şu anda hedeflerine ulaşmaktan oldukça uzakta, özellikle yüksek nüfus yoğunluğuna sahip olması nedeniyle, AB'deki kişi başına en fazla karbondioksit emisyonu yaratan yedinci ülke konumunda.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN