Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Kanser vakaları son 15 yılda yüzde 31 arttı

Belçika'da yapılan bir araştırma, kanser vakalarının son 15 yılda yüzde 31 oranında arttığını tespit etti.

Belçika'da, Sürdürülebilir Kalkınma Enstitüsü'nün tarafından yapılan bir araştırma, kanser vakalarınını, 2004 ile 2019 yılları arasında yüzde 31 artığını ortaya koydu. Vaka sayısının 2004 yılında 61 bin civarındayken, 2019 yılında 84 bin 954'e yükseldiği kayıtlara geçti. 

Enstitü Başkanı Philippe Defeyt, artışa gerekçe olarak nüfus ve yaşlı sayısındaki artışı gösterdi. Defeyt, Belçika'nın nüfusunun son 15 yılda, yüzde 10 artığını hatırlattı. 

Araştırmala göre, Belçika’da 55 yaşın altında kişilerde kanser tespit oranı son 3 yılda yüzde 1’in altında olduğu ifade edildi. Yaş yükseldikça kanser riskinin artığını belirten bilim insanları, 65 yaşındaki erkeklerde kanser görülme oranını yüzde 2,24, kadınlarda ise yüzde 1,41 olduğunu belirtti. 

Kadınlar arasında en sık görülen kanser türünün meme kanseri, erkekler arasında ise prostat kanseri olduğu belirtildi. Cilt kanseri vakalarının ise kadınlarda yüzde 138, erkeklerde yüzde 130 artığı kayıtlara geçti. 

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN