Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Kampüste ırkçı broşür

Belçika'da artan antisemitizm ortamında, Nazi ideolojisini tanıtan broşürler UCLouvain Üniversitesi kampüsündeki posta kutularına dağıtıldı.

Belçika Yahudi Öğrenciler Birliği (UEJB), ırkçı ve antisemitik broşürlerin Louvain-la-Neuve'deki kampüste cuma günü dağıtıldığını duyurdu. Örgüt, şikâyet dilekçesi verdi ve bir dava açtı.

"Yolladığımız mesaj açıktır: kampüslerimizde nefrete sıfır tolerans," diye belirtilen bir basın açıklamasında, UEJB tarafından kampüsteki diğer öğrenci örgütleriyle işbirliği içinde yayımlanan bir basın açıklaması.

UEJB başkan yardımcısı Gad Deshayes, tüm bu örgütlerin buluşmasını, 'tüm öğrencilerin ve tüm kampüslerin nefrete karşı güçlü bir tepkisi' olarak nitelendirdi. UEJB, broşürlerin örneklerini daha fazla yayılmasını önlemek için paylaşmadı.

Ayrıca, ülkenin üniversite kampüslerindeki azınlıkların güvenliğini garanti altına almak için yönetim ve akademik otoritelerden gerekli önlemlerin alınmasın talep edildi

UCLouvain sözcüsü, üniversitenin kampüslerindeki tüm ırkçılık veya antisemitizm türlerini kınadığını söyledi ve olayı soruşturduğunu açıkladı.

Ecolo Milletvekili Simon Moutquin, Twitter üzerinden, 'bulantı verici bir antisemitik broşürün Louvain-La-Neuve'un bazı sakinlerine dağıtıldığını derin bir şokla öğrendiğini' söyledi. Ayrıca, Ottiginies-Louvain-la-Neuve belediye başkanı Julie Chantry'nin polisi soruşturmaya çağıracağını ve İçişleri Bakanı Annelies Verlinden'e bir soru önergesi vereceğini ifade etti.

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN