Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2023 Perşembe

Kadınlar, aynı oto tamiri için erkeklerden daha fazla para ödüyor

Belçikalı televizyon kanalı VTM tarafından Flaman Bölgesinde yapılan araştırmaya göre, kadınlar, otomobil tamircilerinde aynı hizmet için erkeklerden daha fazla para ödüyor. 

Araştırmacılar, Flaman Bölgesinde yaklaşık 100 otomobil tamircisini kapsayan bir deney yaptı. Tamircilerin, kadınlara arabalar hakkında daha fazla soru sorduğu, ve bu konuda çok bilgili olmadıklarını tespit ederlerse onlardan daha fazla para aldığı gözlemlendi. 

Tüm şehirlerde, kadınların aynı hizmet için ortalama en az yüzde 5 daha fazla para ödediği, Limburg’da kadınlardan alınan ek ücretin 100 avroyu bulduğu tespit edildi.

İngiltere ve Amerika’da yapılan benzer araştırmalarda da, oto tamircilerde kadınlardan erkeklere göre daha fazla para alındığı tespit edilmişti.

Geri Dön 27 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN