Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Kadın-erkek arasındaki yaşam süresi farkı kapanıyor

Belçika'da istatistikler, kadınlar ve erkekler arasındaki yaşam süresi farkının azaldığına dikkat çekti. Kadınlarda ortalama yaşam 84 yılken, erkeklerde 80 yıl olarak kayıtlara geçti.

Belçika İstatistik Dairesi'nin (Statbel) verilerine göre, ülkede yaşam süresi pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıkarak ilk kez ortalama 82 yıla ulaştı. Raporda, kadınlar ve erkekler arasındaki yaşam süresi farkının giderek azaldığı belirtildi. İstatistiklere göre, ortalama yaşam süresi kadınlarda 84, erkeklerde ise 80 yıl olarak kaydedildi.

Kadın-erkek arasındaki bu farkın kapanmasının nedenleri arasında kadınlar arasında hareketsizliğin artması, sigara kullanımının yaygınlaşması ve kanser vakalarının yükselmesi gösterildi.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN