Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2023 Salı

Kabine, emeklilik reformu üzerinde anlaştı

Belçika’da federal hükûmet, uzun müzakerelerin ardından emeklilik reformu üzerinde anlaştı.

Tasarıya göre, insanları daha uzun yıllar çalışmaya teşvik etmek için, yaşı geldiği halde erken emekli olmayan kişilere bir defalık emeklilik ikramiyesi ödenecek. 

Erken emekli olma şansı olan ama emekli olmayanlara verilecek bu emeklilik ikramiyesi, net 22 bin 645 avro tutarında olacak. 

Reform kapsamında, asgari emekli maaşı için şartlar, emeklilikte kadın erkek eşitsizliğini hafifletecek şekilde gevşetilecek. Belçika’da asgari emekli maaşı alabilmek için 20 yıl tam zamanlı çalışmış olmak gerekiyor. Gelecekte, çocuklara veya akrabalara bakmak için işten izin alınan zamanlar, bu 20 yıllık süreden düşülmeyecek. 

Ayrıca, kamu sektöründen emekli olanların maaşları, artık çalışanların maaşlarıyla aynı oranda artırılmayacak. 

Muhalefet ve sendikalar, reformdan memnun kalmadı. Sağ muhalefet reformun finansmanını sorgularken, sol partiler emeklilerin alım gücünün yeterince artırılmamasını eleştirdi. 

Geri Dön 11 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN