Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

İşçiler 'kemer sıkmayacağız' dedi

Başkent Brüksel'de, AB Konsey binası önünde toplanan yaklaşık 1.000 işçi, Avrupa'da yeniden başlatılması öngörülen kemer sıkma politikalarını protesto etti.

Belçika Genel İşçi Federasyonu'nun (FGTB) öncülük ettiği gösteride, "Hiçbir şekilde ödemeyeceğiz" ve "Kemer sıkmaya hayır" yazılı pankartlar açıldı. Sendikal kıyafetlerle donatılan protestocular, AB'nin mali politikalarını eleştiren sloganlar attı ve bölgedeki trafiği kapattı.

Protesto, AB maliye bakanlarının toplantısının yapıldığı sırada gerçekleşti ve Brüksel'de toplu taşımada aksamalara neden oldu. İşçiler, AB'nin mali reformunun Belçika'yı sosyal harcamalarda kesintilere zorlayacağını belirterek, yüksek gelirlilerden daha fazla vergi alınmasını talep etti.

Geçtiğimiz ay AB ülkeleri ve Avrupa Parlamentosu, kamu harcamaları ve bütçe açıklarını kısıtlayan mali kuralların reformunda anlaşmıştı. Bu anlaşma kapsamında, üye ülkeler kamu borçlarını ve bütçe açıklarını azaltmak zorunda kalacak.

Belçika gibi yüksek kamu borcu olan ülkelerin önemli miktarda tasarruf yapması ve sosyal harcamalarda kesintiye gitmesi bekleniyor.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN