Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

Iraklı savaş suçlusu Belçika'da yakalandı

Belçika'da, Irak vatandaşı ve 1979 doğumlu O.Y.T. isimli bir kişi, Bağdat'ta gerçekleştirilen birçok terör saldırısına karıştığı iddiasıyla gözaltına alındı.

O.Y.T.'nin 2015'ten beri Belçika'da ikamet ettiği ve Temmuz 2020'de başlayan bir soruşturma kapsamında Hasselt kentinde arama yapıldığı belirtildi.

Federal savcılıktan yapılan açıklamada, O.Y.T.'nin 2009 ve 2010 yıllarında Bağdat'ta bulunan Yeşil Bölge'de gerçekleştirilen bombalı saldırılarda El Kaide terör örgütü üyesi olarak kısmen sorumlu olduğundan şüphelenildiği ifade edildi. Bu saldırılarda en az 376 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 binden fazla kişinin yaralandığı söylendi.

O.Y.T.'ye yöneltilen suçlamalar arasında 'terör amaçlı çok sayıda cinayet', 'terör örgütü faaliyetlerine katılım', 'savaş suçları' ve 'insanlığa karşı suçlar' da bulunuyor.

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN