Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2024 Pazartesi

İnşaat sektöründe yağış krizi

Belçika'da inşaat sektörü, son altı ayda, son 50 yılın en yağışlı kış dönemine denk gelmesi nedeniyle ciddi aksamalar yaşadı.

İnşaat sektöründe yağış krizi

Belçika nemli iklimiyle de tanınmasına rağmen, bu dönem gerçekten olağanüstü yağış aldı. Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü, ekimden marta kadar olan dönemin 1970'ten bu yana en yağışlı dönem olduğunu doğruladı. Bu rekor, daha önce sadece 1902 yılında kaydedilmişti.

Aşırı nemli iklim koşulları, inşaat çalışmaları için sorun yarattı ve sürekli yağışlar nedeniyle projelerin üçte ikisinden fazlası (yüzde 74) programdan sapmış durumda. Ortalama gecikme süresi 2-4 hafta arasında değişirken, projelerin neredeyse üçte biri daha uzun sürelerle geriye düştü.

Belçika İnşaat Federasyonu Embuild'in CEO'su Niko Demeester, VRT'ye verdiği demeçte, "Yağışlı hava nedeniyle tuğlalar daha zor yapışıyor ve daha zor kuruyor. Ayrıca beyaz lekeler ve kireç çiçeklenmesi riski de artıyor. Bu yüzden yağmur altında tuğla döşemek ideal değil. Üstelik, bir inşaat alanı çalışanlar ve makineler için daha az güvenli ve erişilmesi zor hâle geliyor" dedi.

Geri Dön 22 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN