Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Aralık 2023 Salı

İkinci el araba satışında 'Car-Pass' dönemi

Belçika’da Ocak 2024 itibarıyla ikinci el araç satışında Car-Pass sistemi yürürlüğe girecek. 

Buna göre, söz konusu arabalara yaptırılan kontroller (TÜV), Car-Pass sistemine kayıt edilecek. Bu değişikle birlikte tüketicilerin arabaların geçmiş kontrollerine dair bilgi sahibi olması kolaylaşacak.

Uygulama kapsamında, muayene istasyonları, lastikçiler ve araç servisleri araçlarla ilgili değişim ve detayları Car-Pass sistemine bildirmek zorunda olacak.

Belçika’da ikinci el araç satışı yapanlar, arabalarının durumuyla ilgili bilgileri Car-Pass sistemine bildiriyor. Bu belge, satış sırasında müşteriye teslim edilmek ve iki aydan eski olmamak zorunda. Ancak otomobil satışı yapan şirketlerin böyle bir zorunluğu bulunmuyor.

Geri Dön 12 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN