Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Mart 2023 Perşembe

İçki reklamları ve satışı kısıtlanacak

Belçika'da federal sağlık bakanı ile eyaletlerin sağlık bakanları, alkol bağımlılığıyla mücadele kapsamında, içki reklamlarının büyük ölçüde kısıtlanması ve benzin istasyonlarında 22.00 sonrası içki satışını yasaklama üzerine uzlaştı.

Belçika’nın Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke ve eyalet sağlık bakanları, alkol bağımlılığıyla mücadele için ortak bir plan üzerinde anlaştı. İçki reklamları büyük ölçüde kısıtlanacak, benzin istasyonlarında belli bir saatten sonra alkol satışı yasaklanacak. 

Federal ve eyalet sağlık bakanlarının 75 maddelik eylem planı, aşırı alkol tüketiminin sağlık riskleri konusunda farkındalığı artırmayı ve alkollü araç kullanmaya bağlı trafik kazalarını engellemeyi hedefliyor. 

Planlara göre, radyo, televizyon, ve sosyal medyada alkol reklamları büyük ölçüde kısıtlanacak, reşit olmayan gençleri hedef alan reklamlar tamamen yasaklanacak. Benzin istasyonlarında ve dinlenme tesislerinde, 22.00-07.00 arası alkol satışı yasaklanacak. 

Geri Dön 30 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN