Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2023 Perşembe

Hükûmet, ilaç krizine karşı girişim başlattı

Belçika hükûmeti, Avrupa genelinde devam eden ilaç krizine karşı Avrupa Birliği üyeleri arasında dayanışma sağlamayı hedefleyen bir girişim başlattı. 

Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke’nin sunduğu, Almanya ve Fransa dahil 18 AB ülkesi tarafından desteklenen plana göre, bir ülkede önemli bir ilaç tükenmek üzereyse, ilacın hangi AB ülkesinde yeterli miktarda olduğuna bakılacak ve bu ülke, ilaçları ihtiyaç sahibi ülkeye hızlı ve kolay biçimde tedarik edecek. 

Ayrıca, Belçika ve birçok AB ülkesi, Avrupa’da ilaç üretiminin artırılması yönünde çağrı yapıyor. Avrupa ülkeleri, özellikle antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçlarda büyük ölçüde Asya ülkelerine bağlı.

Geri Dön 04 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN