Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ekim 2023 Salı

Hükûmet dolandırıcıları ifşa etti

Belçika hükûmeti, şüpheli inşaat müteahhitleri ve girişimcilerin adlarını içeren 'kara listeyi' halkın erişimine açtı.

Belçika'da yolsuzluk işleyen veya dürüst olmayan uygulamaları olan müteahhitler ve girişimcilerin isimlerini içeren bir çevrimiçi site olan 'JustBan' açıldı. Söz konusu site, kötü niyetli kişilerin başkalarını kandırmasını engellemeyi amaçlıyor.

Federal hükûmet tarafından oluşturulan internet sitesi, inşaat sektörü federasyonu Embuild tarafından da olumlu karşılandı. Embuild, bu listede yer alan kişilerin inşaat sektöründe caydırıcı bir etkiye sahip olacağını vurguladı.

'Yönetim yasağı' getirilebiliyor

Belçika'da bir ceza hakimi veya iş mahkemesi, iflas etmiş bir girişimciye 'yönetim yasağı' getirebiliyor. Bu, bir girişimcinin ihmalci veya yasa dışı uygulamalarda bulunduğu veya mesleki suç işlediği durumlarda uygulanıyor. Yönetim yasağı getirilen müteahhit veya girişimci, aynı mesleği sürdürmeye devam ederse para cezası veya hapis cezası alabilir. Ancak bu tür denetimler, özellikle inşaat sektöründe bazen eksik kalabiliyor.

'JustBan' sistemi nasıl çalışıyor?

Müşteriler, güvenilirliği sorgulamak için bu yeni merkezi kayıt sistemine JustBan sitesi aracılığıyla erişebilirler. Siteye giriş yapmak için 'Itsme' veya 'e-id' kullanılabilir. Site üzerinde isim veya şirket numarasına göre arama yapmak mümkün.

Geri Dön 31 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN