Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2023 Perşembe

Her yıl daha fazla üniversiteli okurken çalışıyor

Belçika’da üniversite okurken bir yandan çalışan öğrencilerin sayısı, geçen yıla göre yüzde 11 artarak 625 bini aştı.

Çalışan öğrencilerin büyük bölümü, çalışmadan geçimini sağlayamayacağını söylüyor. 

Personel hizmet sağlayıcısı Ranstad tarafından yapılan araştırmaya göre, üniversite öğrencileri, saatlik ortalama 13 avro maaş alıyor, yıllık gelirleri ise yaklaşık 3 bin avro. Öğrenciler, en çok hizmet ve perakende sektöründe çalışıyor; öğrenciler arasında en popüler meslek ise garsonluk.

Belçika’da öğrencilerin yılda en fazla 600 saat çalışmasına izin veriliyor. Ancak çalışan öğrencilerin beşte ikisi, imkanı olsa daha fazla çalışmak isteyeceğini söylüyor. 

Ayrıca, birçok öğrenci yasa dışı olarak çalışıyor. Çalışan öğrencilerin dörtte birinin ise, işvereniyle imzaladığı bir sözleşme yok.

Geri Dön 22 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN