Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Her üç kişiden birine göre ülkede demokratik yönetim yok

Belçikalılar, önümüzdeki yılın mayıs ayında genel seçimler, ondan birkaç ay sonra da yerel seçimler için sandık başına gidecek. Ancak seçmenlerin önemli bir kısmı seçimlerde oy kullanmayı düşünmüyor, her üç kişiden biri ise ülkenin demokratik biçimde yönetilmediği görüşünde.

De Standaard ve VRT tarafından Flaman Bölgesinde yapılan kamuoyu yoklamasında, seçmenlerin yüzde 30’u 2024’teki yerel seçimlerde oy kullanmayacağını söyledi. Oy kullanmak istemeyenlerin oranı, özellikle sol görüşlü partilerin destekçileri arasında çok daha yüksek. 

İnsanların oy kullanma konusundaki isteksizliği, uzmanlar tarafından demokrasiye duyulan güvensizlik ve hayalkırıklığıyla açıklanıyor. Ankete katılanların sadece yarısı, Belçika’nın şu anda demokratik biçimde yönetildiğine inanıyor. Buna inanmayanların oranı ise üçte bir. 

Belçikalı seçmenlerin siyasetçilere güveni, 0’dan 10’a kadar olan skalada 3 ila 4 arasında. Halkın çoğunluğu, politikacıların, ‘vatandaşlar için neyin önemli olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını’ düşünüyor. 

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN