Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2023 Cumartesi

Hafta sonu trafikte alkol kontrolleri sıkılaşacak

Belçika'da, bu hafta sonu, trafikte sürücülere yönelik alkol ve uyuşturucu denetimi sıkılaştırılacak.

Belçika polisi, bu hafta sonu boyunca, alkol veya uyuşturucu kullanıp direksiyon başına geçen sürücülere karşı sıkı kontroller yapılacağını duyurdu. Amaç, ceza yazmaktan ziyade, sürücüleri daha duyarlı hale getirmek. 

Ülke genelinde yapılacak kontroller, cuma akşamı 18.00’da başlayacak ve pazartesi sabah 06.00’ya kadar sürecek. Polis, kontrolleri önceden haber vererek, alkol veya uyuşturucu almış sürücüleri toplu taşıma veya taksi gibi alternatif ulaşım yollarını kullanmaya teşvik etmek istiyor. 

Bunun gibi bir önceki kontrolde, kontrol edilen sürücülerin yüzde 1,6’sının alkol veya uyuşturucu etkisinde araç kullandığı tespit edilmişti. Trafik güvenliği enstitüsü Vias’ın verilerine göre, Belçika’da alkollü araç kullanımı, her yıl ortalama 4 bin kazaya yol açıyor. 

Geri Dön 24 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN