Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Ghent Üniversitesi’nde 120 kişi işten çıkarılacak

Belçika'nın Ghent Üniversitesi, önümüzdeki dört yıl içinde iş gücünü 120 çalışan azaltma planları yapıyor. Sendikalar ise işten çıkarılacak personel sayısının 250'ye yakın olacağını söylüyor.

Üniversitenin iç raporuna göre; 2027 yılına kadar 120 çalışanın işten çıkarılması planlanıyor. Bu personelin tamamı şu anda 800 kişiyi istihdam eden üniversitenin merkezi yönetiminden olacak.

Ancak rektör Rik Van de Walle, kurumun işten çıkarmaları minimumda tutmak istediğini vurguladı ve "Personel azaltmalarının büyük kısmının emeklilik gibi doğal ayrılıklar veya isteyerek organizasyondan ayrılmak isteyen kişilerle gerçekleştirilebileceğine inanıyoruz" dedi. Van de Walle, "İstemedikleri halde üniversiteden ayrılması gereken personel sayısı kesinlikle daha düşük olacak" diyerek de personelin eylül ayında yapılacak değişiklikler hakkında bilgilendirileceğini söz verdi.

Hedef 30 milyon avro tasarruf

Bu değişiklik, üniversitenin 30 milyon avro tasarruf sağlamayı hedefliyor ve önümüzdeki hafta yapılacak bir yönetim kurulu toplantısında onaylanacak olan Ghent Üniversitesi'nin yapısal büyük ölçekli gözden geçirilmesi ile birlikte gerçekleştirilecek.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN