Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Gençler daha az alkol ve uyuşturucu, daha çok e-sigara ve ilaç kullanıyor

Flaman Alkol ve Uyuşturucu Uzmanlık Merkezi (VAD) tarafından yapılan yıllık ankete göre, Belçika’daki gençler arasında alkol, tütün ve uyuşturucu kullanımı azalıyor; e-sigara ve sakinleştirici ilaçlar ise yaygınlaşıyor. 

12 ila 18 yaş grubundaki gençler arasında yapılan araştırmaya göre, gençler arasında esrar tüketimi 20 yılı aşkın süredir olmadığı kadar düşük. Her 10 gençten biri esrar içtiğini söylüyor; bu, 2000 yılından bu yana görülen en düşük oran. 

Sigara içen gençlerin oranı yüzde 18 civarında, sigaraya başlama yaşı ise ortalama 14’ten 15’e yükseldi. Haftada en az bir kez içki içen gençlerin oranı yüzde 14 civarında. Bu oran, on yıl önce yüzde 63’tü. 

Öte yandan, elektronik sigara giderek popülerleşiyor. Ankete katılanların yüzde 5’i düzenli olarak e-sigara kullandığını söyledi. VAD, bu ürünlerden alınan vergilerin yükseltilmesini öneriyor. 

Uyku ilacı veya sakinleştirici haplar kullanan gençlerin oranı, 10 yıl öncesine göre yüzde 4 artarak yüzde 16’ya çıktı. Sakinleştiricilerin özellikle genç kızlar arasında yaygınlaştığı belirtildi. 

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN