Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ocak 2024 Pazartesi

Fransızca bildiklerini kanıtlayamadılar

Yıllardır Fransa’da yaşayan ve anadili Fransızca olan Belçikalı bir çiftin vatandaşlık başvurusu, Fransızcaları yetersiz olduğu gerekçesiyle reddedildi. 

Martine ve Vincent Lenoir çifti, “Fransızca bizim anadilimiz. Bütün eğitimimizi, Belçika’nın Fransızca eğitim sisteminde aldık” açıklamasında bulundu.

Lenoir çifti Le Parisien’e verdiği röportajda, 1999 yılında buraya taşındıklarını, 24 yıldır Fransa’da yaşadıklarını, çalıştıklarını ve vergilerini Fransa’ya ödediklerini belirtti. Bu nedenle 1,5 yıldır vatandaşlık almaya çalıştıklarını söyleyen çift, “Özellikle burada oy kullanabilmek istiyoruz. Yaşamlarımızı belirleyen insanları seçebilmek istiyoruz” dedi.

2022 yılının mayıs ayında başvuru yaptıklarını, ancak geçen 1,5 yıllık süreçte bir ilerleme kaydedilemediğini söyleyen çift, Fransızca konuştuklarını kanıtlayamadıkları için defalarca reddedildiklerini aktardı.

Çiftin Fransızca eğitim veren okullardan aldıkları diplomalar, dil yeterlilik puanları, hatta Fransızca bir kitap yayımlamaları bile yeterli bir kanıt olarak görülmedi.

Geri Dön 08 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN