Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

Fas'a 5 milyon avro ayrıldı

Belçika, Fas'ta meydana gelen deprem sonrası depremzedelere destek amacıyla 5 milyon avro ayrıldığını duyurdu.

Belçika, Fas'ta meydana gelen depremin ardından yardım için hazırlıklarını sürdürüyor. Federal Kalkınma İşbirliği Bakanı Caroline Gennez, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada depremzedelere yardım ve yeniden inşa çalışmaları için 5 milyon avro ayrıldığını duyurdu.

Gennez ayrıca, Fas'tan gelen talep durumunda Belçika Acil Müdahale Ekibi (B-FAST) üyelerinden oluşan bir sağlık biriminin gönderilmeye hazır olduğunu belirtti. Yardım yapmak isteyenler için Kızılhaç'a özel bir hesap numarası oluşturuldu.

Fas kökenli nüfusun yoğun olduğu Belçika'nın Brüksel, Evere, Koekelberg, Molenbeek, Anderlecht ve Sint-Gillis belediyelerinde yardım kampanyaları başlatıldı. 12 Eylül itibarıyla çadır, şilte, hijyen malzemeleri, battaniye ve acil durum jeneratörü gibi malzemeler Anderlecht'teki bir depoda toplanacak.

Belçika'da yaklaşık 500 bin Fas asıllı vatandaş bulunuyor. Fas'ın Marakeş kentine bağlı El-Huz bölgesinde 8 Eylül'de 7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bu deprem başkent Rabat dahil Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes gibi şehirleri etkilemişti. Fas İçişleri Bakanlığı, depremin şu ana kadar 2 bin 12 kişinin ölümüne yol açtığını ve 2 bin 59 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN