Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Enflasyon, ancak 2025’te yüzde 2’nin altına inecek

Belçika’nın Federal Planlama Bürosu, enflasyonu yüzde 2 bandının altına düşürme hedefine ancak 2025’te ulaşılabileceğini öngörüyor. 

Belçika’da enflasyon mayıs ayında yüzde 5,2 olarak açıklanmıştı. Avrupa Birliği Komisyonu’nun tahminlerine göre, yıllık enflasyonun 2023 sonunda yüzde 3,4; 2024 sonunda ise yüzde 3,5 olması bekleniyor.

Gıda enflasyonu ise mayıs ayında yüzde 16 olarak açıklanmıştı. Fransa’daki uygulamaya benzer şekilde, hükûmetin perakende şirketleriyle anlaşıp fiyatları düşürmek için devreye girmesi gündemdeydi. Ancak Maliye Bakanı Pierre-Yves Dermagne, devlet müdahalesinin ‘ne gerekli, ne de arzu edilir’ olduğunu söyleyerek bu öneriye karşı çıktı.

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN