Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

Enflasyon 1,5 yılın en düşük seviyesine indi

Belçika’da enflasyon 2023’ün ikinci çeyreğinde ortalama yüzde 2,6’ya düşerek Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana görülen en düşük seviyesine indi. Enerji fiyatları, ikinci çeyrekte ortalama yüzde 32 düştü.

Enflasyon verilerini açıklayan Ekonomik İşler Dairesi, enflasyondaki yavaşlamanın en önemli sebebinin enerji fiyatlarındaki düşüş olduğunu vurguladı. Gıda, hizmet ve sanayi sektörlerinde ise fiyatlar artmaya devam ediyor. 

Tüketici Koruma Organizasyonu Test-Achats’ın verilerine göre, gıda fiyatları temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,4 arttı. Ekmek, süt ve peynir gibi temel gıdalar yıllık bazda ortalama dörtte bir zamlandı, sebze fiyatları ise yaklaşık üçte bir arttı. 

Tüketici organizasyonu, gıda ürünlerinde bu seviyede bir artış için mantıklı bir sebep olmadığını belirtti. 

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN