Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Enerjide 'aylık kullanıma göre faturalandırma' dönemi

Belçika'da değişken tarifeli aboneler için önemli bir güncelleme yapıldı. Dijital elektrik ve gaz sayaçlarında aylık tüketim bazında faturalandırma dönemi başlıyor.

Enerji sağlayıcısı Fluvius, dijital sayaç kullananların faturalarını artık gerçek aylık tüketime göre hazırlayacak. Önceki uygulamada, analog sayaçlarda olduğu gibi yıllık tüketim ortalama bir temele dayandırılıyordu.

Bu değişiklik, özellikle değişken enerji kontratlarına sahip aboneler için önemli. Önceki sistemde, kış aylarında yüksek fatura ödeyenler için adaletsizlikler yaşanabiliyordu, çünkü gerçek tüketim dikkate alınmıyordu. Ancak yeni düzenlemeyle bu durum değişecek.

Fluvius, temmuz ayından itibaren bu yeni sistemi hayata geçirecek. Şirket daha önce enerji düzenleyicisi VREG tarafından uyarılmıştı ve bu yeni adımı atarak verilen sözü yerine getiriyor.

Yeni sistem, aylık faturalandırmayı tercih eden tüm dijital sayaç kullanıcılarını kapsayacak şekilde genişletiliyor. Ancak klasik analog sayaçlar ve sabit enerji kontratlarına sahip olanlar için bu değişiklik geçerli olmayacak.

Bu güncelleme, tüketicilere enerji tüketimlerini daha iyi yönetme ve maliyetlerini kontrol etme fırsatı sunacak. Ayrıca, daha gerçekçi ve adil bir faturalandırma sistemiyle hem tüketicilere hem de enerji sağlayıcılara fayda sağlayacak.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN