Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ocak 2023 Salı

Emeklilik birikimleri eriyor

Belçika’da emeklilik tasarrufu fonları 2022’de toplamda 4 milyar avro değer kaybetti. Fona para yatıranların ortalama kaybı ise kişi başı 2 bin 300 avro.

Devletten aldığı emekli maaşının yanında ek ödeme almak için emeklilik birikim fonuna para yatıran 1,8 milyon Belçikalı, 2022’de ciddi finansal kayıp yaşadı. Finans şirketi Infront tarafından açıklanan verilere göre, Belçika’daki emeklilik tasarruf fonları toplam 4 milyar avro değer kaybetti. Bu, fona para yatıran her bir kişinin ortalama 2 bin 300 avro para kaybettiği anlamına geliyor. 

Yüksek enflasyon karşısında Avrupalı bankaların faiz artırma kararı, tahvillerin, hisse senetlerinin ve dolayısıyla emeklilik yatırımlarının değer kaybetmesine yol açtı.

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN