Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2022 Perşembe

Ekmek fiyatları artıyor: Fırınlar iflasın eşiğinde

Yükselen enerji ve hammadde fiyatları nedeniyle, Belçikalı fırınlarda ekmek fiyatları 4 avronun üzerini gördü.

Fırınlarda yükselen ekmek fiyatlarına karşın süpermarketlerde ekmek fiyatları kısmen sabit. Fırıncılar, haksız rekabetten şikâyetçi. 

Flaman Fırıncılar Birliği, küçük ölçekli işletmelerin enerji ve hammadde fiyatlarıyla başa çıkamadığını, bu nedenle ekmeklere zam yapmak zorunda olduğunu dile getirdi. Süpermarket zincirleri ise çok daha büyük ölçekli işletmeler olduğu için ekmeği hiç kâr payı eklemeden satıyor, müşterilerin ekmeğin yanı sıra aldığı başka ürünlerden kâr ediyor. 

Fırıncılar Birliği, fırınların süpermarketlerle rekabet edemediğini, durum böyle devam ederse küçük fırınların yanı sıra daha büyük fırınların da iflas tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını aktardı. 

Geri Dön 20 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN