Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Kasım 2022 Çarşamba

Ehliyette puan sistemi geliyor

Belçika’da hükûmet ehliyette puanlı sisteme geçişi tartışıyor. Bu sisteme geçilirse, ihlâlin şiddetine göre sürücülere ceza puanı verilecek. Belli sınırı geçen sürücülerin ehliyetine el konulacak.

Almanya’da ve birçok Avrupa ülkesinde hali hazırda uygulanan bu sisteme göre, trafik yasalarını ihlal eden sürücülere, ihlalin ciddiyetine göre ceza puanı veriliyor. Belirli bir miktar ceza puanına ulaşan sürücülerin ehliyeti elinden alınıyor. 

Belçika’da da benzer bir uygulama gündemde. Planlara göre, örneğin alkol veya uyuşturucu etkisi altında araç kullanmanın cezası 4 puan olacak. Toplam 12 puana ulaşan sürücünün ehliyeti elinden alınacak. Bu kişiler, gönüllü olarak bir sürücü kursuna katılabilecek, bu kurs sayesinde puanları yeniden düşürülebilecek.

Belçika’da bu yıl ölüm ve yaralanmalara yol açan trafik kazalarının sayısı yeniden artışa geçti. Yılın başından bu yana, 326 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti. 

Geri Dön 23 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN