Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Düzensiz göç Belçika'yı bölünmenin eşiğine getirdi

Flaman bölgesinde bağımsızlığı savunan Vlaams Belang partisi güçleniyor. Parti lideri Tom Van Grieken, göç sorununu işaret ederek bölünme tehdidini vurguluyor.

Haziran 2024'te yapılacak seçimlere bir yıldan kısa bir süre kala yapılan son anketler, Flaman bölgesinin bağımsızlığını savunan aşırı sağ Vlaams Belang partisinin ülkedeki en büyük siyasi güç haline geldiğini gösteriyor.

"Masaya oturmak istemezlerse tek taraflı yaparız"

Vlaams Belang lideri Tom Van Grieken, partisinin yükselişiyle ilgili olarak, "Belçika'nın bir zorla evlendirme vakası olduğuna inanıyoruz. Eğer çiftlerden biri boşanmak istiyorsa, yetişkinler olarak oturup konuşuruz. Düzenli bir bölünme sonucuna gelmek zorundayız. Eğer bizimle masaya oturmak istemezlerse, bunu tek taraflı yaparız" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrılıkçı hareketler uzun zamandır gündemde

Belçika'da uzun süredir gündemde olan ayrılıkçı hareketler ve güney ile kuzey arasındaki gerilimli rekabet, Vlaams Belang'ın yükselişiyle tekrar ön plana çıktı. Ülkedeki Flamanlar uzun süredir talep ettikleri siyasi ve anadil haklarına kavuşmuş olmasına rağmen, parti göç ve göçmenlik konularında aktif bir şekilde çalışıyor.

Vlaams Belang'ın başarısı göç sorununu sahiplenmesinden geliyor

Flaman bölgesinde düzensiz göçün en önemli siyasi konu olarak görüldüğüne dikkat çeken uzmanlar, Vlaams Belang'ın göç meselesini sahiplenmesinin başarısının temel nedeni olduğunu belirtiyor.

Vlaams Belang lideri Van Grieken ise partisinin Flaman bağımsızlığına olan desteğini açıkça vurgulayarak, iktidara gelmeleri durumunda bağımsızlığın programlarının bir numaralı maddesi olacağını ifade ediyor.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN