Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2023 Cumartesi

Doktor, kadına yastıkla 'ötanazi' uyguladı

Belçika'da ötanazi talebi yerine getirilen bir kadında ölümcül ilaçlar etkisiz kaldı. Kadın, doktor tarafından yastıkla boğularak öldürüldü.

Belçika'da, ölümcül kanser hastalığına sahip bir kadının, ötanazi talebi yerine getirilirken yaşanan korkunç bir olay gündeme geldi. Kadın, ötanazi için kullanılacak ölümcül ilaçların etkisiz kalması nedeniyle doktor tarafından yastıkla boğularak öldürüldü.

Olay, Liege'deki Oupeye belediyesinde yaşandı. 36 yaşındaki kadının durumu, ölümcül kanser teşhisi konulmasının ardından hızla kötüleşti. Mart 2022'de ötanazi isteğini dile getiren kadın, Belçika'da yasal olan ötanazi prosedürünü tercih etti. Bu süreç, bir doktorun ve iki hemşirenin katılımını ve ötanazi işlemini denetlemek üzere kadının evini ziyaret etmeyi içeriyordu. Ancak kadının ailesi, sevdiklerinin ölümüne tanıklık etmek istemedikleri için evi terk etti.

Sud Info tarafından aktarılan habere göre, ötanazi işlemi planlandığı gibi işlemedi. İlaç karışımının beklenen etkiyi göstermemesi üzerine, doktor iddia edildiğine göre kadını yastıkla boğarak öldürdü. Otopsi incelemesi sonucunda boğulma belirtileri bulunduğu bildirildi.

Kadının eşi, Liege savcılığına başvurarak, ötanaziyi gerçekleştiren doktor ve iki hemşire hakkında yasal işlem başlattı. Bu vahim olay, Belçika'daki ötanazi uygulamalarının hassasiyetini ve denetimini gündeme getirdi.

Geri Dön 09 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN