Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Devlet tahvilleri, 22 milyar avroyla rekor gelir sağladı

Belçika hükûmeti, ülkedeki bankaların faiz oranlarını çok düşük tutmaları nedeniyle hayata geçirdiği yüksek faizli 1 yıllık devlet tahvillerinden 22 milyar avroya yakın gelir elde etti. 

Belçika Federal Borç Ajansı, 1 yıllık devlet tahvili ihracının 21 milyar 896 milyon avroya ulaştığını açıkladı. Açıklamada, bunun şimdiye kadarki açık ara farkla en başarılı tahvil ihracı olduğu belirtildi.

Tahvillerin devlet borçlarını azaltmaya yardımcı olacağını vurgulayan yetkililer, bu sayede vergi mükelleflerinin önümüzdeki on yıl içinde vergilerden toplam 152 milyon avro tasarruf edeceğini aktardı.

Hükûmet, dünya genelinde neredeyse tüm merkez bankalarının faiz artırımına gitmesine rağmen mevduat faizlerini düşük tutan Belçikalı bankalardan faizleri artırmasını talep ediyordu. Bankaların bu konuda yeterli adım atmaması üzerine hükümet, yüksek etirili tahvil ihraç etmeye başladı. 

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN