Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2024 Cumartesi

Devlet güvenlik raporu: Casusluk ve terör tehdidi en riskli iki konu

Belçika Güvenlik Dairesi tarafından yayımlanan yıllık rapora göre, ülke güvenliğini tehdit eden en kritik iki unsurun casusluk ve terör olduğu ortaya çıktı.

Raporda, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası, Avrupa genelinde ajanlık faaliyetlerinin artığına dikkat çekildi.

Belçika İstihbarat Servisi’ni en fazla zorlayan konulardan birinin de Çin’in ekonomi alanındaki casusluk faaliyetleri olduğu belirtildi. Başkent Brüksel, NATO ve çok sayıda uluslararası kuruma ev sahipliği de yaptığı için bölgedeki güvenliğin önemli olduğu vurgulandı.

Buna ek olarak, İslami terör örgütlerinin çok sayıda küçük ve uyuyan hücreleri de olduğu ifade edildi. 

Güvenlik Dairesi Genel Müdür Yardımcısı, Francisca Bostyn, VRT'ye verdiği demeçte, siyasetçilerin ajanlık faaliyetleri çerçevesinde manipüle edildiklerini ve bunun çoğu zaman farkında olmadıklarını dile getirdi.

Geri Dön 13 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN