Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

Depresyon nedeniyle çalışamayanların oranı yüzde 43 arttı

Belçika'da yapılan son araştırmalara göre; depresyon gibi ruh sağlığı sorunları nedeniyle çalışamayanların oranı, son beş yılda yüzde 43 arttı.

Depresyon nedeniyle çalışamayanların oranı yüzde 43 arttı

Belçika’da Ulusal Maluliyet Sigortası Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma, son beş yılda tükenmişlik sendromu, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle çalışamayanların oranının yüzde 43 artığını ortaya koydu. Söz konusu ruhsal hastalıklar nedeniyle, en az bir yıl boyunca çalışamayanların sayısı 125 bin 700’e yükseldi. Ancak uzmanlar araştırmaya, devlet memurlarının dahil edilmediğini, tablonun çok daha vahim olabileceğini bildirdi. 

Tükenmişlik sendromu ve depresyon nedeniyle çalışamayanların yüzde 69’unun ise kadın olduğu ortaya çıktı.

Ulusal Sağlık Sigortası Enstitüsü’nün verilerine göre, 2021 yılında, psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle çalışamayan kişilere yapılan yardımlar 1,8 milyar avroya yükseldi.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN