Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Şubat 2023 Perşembe

Deprem bölgesine 5 milyon avro insani yardım ve arama-kurtarma ekibi

Belçika hükümeti, Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen bölgelere 5 milyon avro insani yardım sağlama kararı aldı. Para, yerel yardım kuruluşlarına ve Kızıl Haç’a verilecek. 

Kalkınma ve Dayanışma Bakanı Caroline Gennez, yardımlarda önceliğin Suriye’ye sağlanacağını aktardı. Bakan, hükümetin kendi halkına yardım edemediği savaştan zarar görmüş bölgede durumun daha dramatik olduğunu söyledi. 

Belçikalı telefon operatörleri Proximus, Scarlet ve Mobile Viking, sabit hatlar ve cep telefonlarından Türkiye’ye yapılacak tüm aramaların Şubat ayı boyunca ücretsiz olacağını duyurdu. 

Belçikalı kurtarma ekibi de bölgeye ulaştı

Belçikalı sağlık uzmanlarından oluşan ilk ekibi taşıyan uçak, 8 Şubat Çarşamba akşamı Türkiye’de deprem bölgesine indi. Sekiz kişilik ön keşif ekibi, deprem bölgesinde inşa edilecek sahra hastanesi için uygun bir yer arayacak. 

Haftanın sonuna doğru 70 ila 80 sağlık personelinden oluşan ikinci ekip bölgeye gelecek; sahra hastanesinin önümüzdeki haftanın ortasına kadar kurulmuş ve hizmet vermeye başlamış olması bekleniyor. 

Ekibi uğurlayan İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, “Yardım etmemiz gerekiyor ve bugün bunun için çalışmaya başlıyoruz. Türk halkına saygımızı, başsağlığı dileklerimizi iletmek ve en kısa sürede mümkün olan en fazla sayıda hastayı tedavi edecek hastanenin inşası için en iyi sağlık ve sivil koruma ekiplerimizi gönderiyoruz” açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 09 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN