Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mart 2024 Cumartesi

De Croo'dan 'Rus propagandası için rüşvet' iddiası

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) 'Rusya propagandası' yapmaları için ödeme yapılan milletvekilleri olduğunu iddia etti.

Belçika ve Çekya istihbarat servislerinin yakın işbirliği ile 'Rusya'nın propaganda ağının' çözümlenmesine yönelik çalışmalar yapıldığını aktaran De Croo, milletvekillerinin adını açıklamasa da, Rus kuruluşlarının mali teşviklerle milletvekillerine yaklaşarak Rusya yanlısı söylemleri yaymalarını sağladığını öne sürdü.

Çekya Güvenlik Bilgi Servisi (BIS) de, merkezi Prag'da bulunan ve Rusya tarafından finanse edilen bir 'propaganda ağının' açığa çıkartıldığını duyurdu. Çekya Başbakanı Petr Fiala, 'Avrupa’nın Sesi' adlı haber sitesinin AB'nin Rusya'ya karşı Ukrayna'ya yardım etmemesi yönünde içerikler ürettiğini ve ülkenin güvenliğine yönelik ciddi faaliyetlerde bulunduğunu açıkladı. Fiala, bu gelişmeler sonucunda, Avrupa'nın Sesi haber sitesi, Rus siyasetçi Viktor Medvedchuk ve siyasetçi-medya yapımcısı Artyom Marchevsky'nin yaptırım listesine alındığını bildirdi.

Geri Dön 30 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN