Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

De Croo: Aşırı sağcıların konferansının yasaklanması kabul edilemez

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, aşırı sağcı politikacıların katılacağı konferansın yasaklanması girişimini eleştirdi.

Belçika'da, Başbakan Alexander De Croo, Brüksel'de düzenlenmesi planlanan ancak yasaklanma girişimiyle karşılaşan bir konferans hakkında sert bir açıklama yaptı. Aşırı sağcı ve muhafazakar politikacıların katılacağı konferansın yasaklanması girişimini eleştiren De Croo, belediyelerin özerkliğine rağmen, halkın toplanma özgürlüğünün kısıtlanamayacağını vurguladı.

Başbakan, "Konferansın iptal edilmesi için geçerli bir neden yoktu. Bu, anayasaya aykırı ve kabul edilemez" diyerek, konferansın yasaklanma girişimine karşı çıktı. Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kir'in, kamu düzenine tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle etkinliği yasaklama kararını eleştiren De Croo, anayasal hakların korunması gerektiğini belirtti.

Danıştayın kararı ve konferansın devamı

Şikayetler üzerine harekete geçen Danıştay, toplanma hakkının engellenemeyeceğine hükmederek, etkinliğin gerçekleşmesine onay verdi. Bu kararla birlikte, organizasyon ikinci gününde yeniden başladı.

Toplantıya katılan isimler

Toplantıya, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Brexit'in savunucularından Nigel Farage, Vlaams Belang AB Milletvekili Tom Vandendriessche ve aşırı sağcı Fransız siyasetçi ve yazar Eric Zemmour gibi isimler katıldı.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN