Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Ocak 2023 Pazartesi

Çok sayıda Belçikalı organ bağışı bekliyor

Belçika’da 1.504 kişi organ bağışı bekliyor. Geçtiğimiz yıl 918 organ nakli yapıldı. Büyük çoğunluk ise böbrek nakli bekliyor.

De Zondag’da yer alan habere göre, organ bekleyen 1.504 kişinin 1.152’si böbrek nakli sırasında. Yetkililer, böbrek nakli bekleme süresinin ortalama 2 ila 2,5 yıl arasında olduğunu söylüyor. Kalp nakli bekleyenlerin ortalama bekleme süresi ise 1 yıl. Kalp nakli bekleyenlerin sayısı ise 75. Bu, son 10 yılın en düşük rakamı olarak kaydedildi.

Belçika yasalarına göre, her vatandaş, itiraz etmediği sürece potansiyel bir organ bağışçısı. 2022 yılında 8 bin 770 kişi organ bağışçısı olmak istemediğini beyan etti. Buna karşılık 26 bin 339 kişi ise özellikle organ donörü olmak istediklerini söyledi.

Geri Dön 30 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN