Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Çiftçi protestoları Belçika’yı da sardı

Almanya’da başlayan, Fransa'yı etkisi altına alan çiftçi protestoları Belçika’yı da sardı.

 Ülke genelinden hafta başından bu yana binlerce çiftçi, traktörleriyle yolları abluka altına aldı. Wallonia bölgesinde çiftçiler, perakendecileri protesto etti. Lidl marketlerinin depolarının önüne saman balyaları koyuldu, “Bizim sırtımızdan zenginleşiyorsunuz” sloganları atıldı. 

Perakende Birliği sözcüsü, göstericilere sükunet çağrısında bulundu, “Hepimiz aynı gemideyiz” denildi. Yapılan açıklamada Federal Ekonomi Bakanlığının bir araştırmasına atıfta bulunularak, süpermarketlerin 100 avroluk bir alışverişten sadece 1 avro 30 sent kâr ettiği belirtildi.

Çiftçiler süpermarketlerin ucuz ithal ürünlere kapılarını açtığını savundu. Ancak perakendeciler dana etinin yüzde 95’ini, yumurta ve sebzenin yüzde 80’inin Belçika’da üretildiğini aktardı.

Ayrıca Çiftçiler Birliği, Colruyt isimli perakende zincirini, 570 miktarlık tarım arazisini satın almakla, üretici zincirini kontrol altında tutmaya çalışmakla suçladılar, “Modern köleliğe hayır” mesajını ilettiler.

 

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN