Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

Brüksel’de kakao zirvesi: Çikolata krizi kapıda

Belçika’nın başkenti Brüksel’de çikolata üreticileri kakao zirvesinde bir araya geldi. Çikolata fiyatlarında ciddi artış ise kapıda.

Dünya genelinde kakao fiyatlarının Mart 2024’te, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre üç katını aştığı bildirildi. Vrt’nin haberine göre, sivil toplum kuruluşları da adil ücretlendirme çağrısı yaparak fiyatlardaki tarihi artışa rağmen çiftçilerin kar paylarının düştüğüne dikkat çektiler.

Belçika Kraliçesi Mathilde, çikolata üreticilerine sürdürülebilir üretim çağrısında bulundu. 

Kakao fiyatları neden arttı?

Dünya genelinde kakao fiyatları iklim değişikliği nedeniyle ortaya çıkan hasat düşüşleri nedeniyle arttı. En fazla kakao üretiminin yapıldığı, Fildişi Sahilleri ve Gana gibi iki ülkede değişen iklim ve ağaçları etkileyen hastalıklar nedeniyle hasat son derece azaldı. Bu iki ülkedeki büyük kakao fabrikaları tohum maliyetlerini karşılayamadığı için üretimi kısıtlama veya durdurma kararı aldı. 

 

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN