Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Brüksel’de İran protestosu

Belçika’nın başkenti Brüksel’de toplanan AB Dışişleri Bakanları zirvesi sırasında tren garında toplanan binlerce kişi İran'a yaptırımların artırılmasını talep etti.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de AB Dışişleri Bakanları zirvesi toplandı. Zirvede masadaki konulardan biri İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından başlayan protestolardaki insan hakları ihlalleri oldu. Aralarında iki bakan, milletvekilleri, emniyet ve yargı mensupları, Devrim Muhafızları Ordusu yetkilileri, cezaevi müdürlerinin de bulunduğu 32 kişi ve 2 kuruluşa AB ülkeleri tarafından yaptırımlar getirildi. Beşinci yaptırım paketi kapsamında bu kişilere varlıklarını dondurma, AB ülkelerine seyahat yasağı ve finansman engeli gibi kısıtlamalar getiriliyor. Son kararla, İran'a yönelik yaptırım listesindeki kişi sayısı 196'ya, kuruluş sayısı ise 33'e yükseldi.

Öte yandan AB Dışişleri Bakanları Toplantısı devam ederken Avrupa'nın birçok ülkesinden gelen İranlı muhalifler de Brüksel'de gösteri yaptı. Kuzey Tren Garında toplanan binlerce kişi, AB kurumlarının bulunduğu Schuman Meydanı'na kadar yürüyüş düzenledi.

İran'da Amini’nin ölümünden sonra başlayan gösterilere müdahaleler ve göstericilere verilen cezaları protesto eden göstericiler, AB'nin İran Devrim Muhafızları Ordusunu "terör örgütleri listesine" almasını talep etti.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN