Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Brüksel'de insan kaçakçılarına büyük operasyon

Brüksel'de geniş çaplı bir insan kaçakçılığı operasyonunda; 17 şüpheli gözaltına alındı, 12 kişi ikâmet sorunu nedeniyle tutuklandı ve 6 şüpheli mahkeme kararıyla tutuklandı, 4 iş yeri de kapatıldı.

Brüksel iş savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Vietnamlı bir insan kaçakçılığı ve ticaret ağı ortaya çıkarıldı. Şüphelilerin uzun yıllardır bu faaliyetleri yürüttüğü belirtildi. Kurbanların çoğunluğu Vietnam'ın Nghe An ilinden geldi ve Belçika'ya getirildiler.

Kurbanlar, organizasyon tarafından kontrol edilen evlerde barındırıldı ve tırnak stüdyolarında çalıştırıldı. Mağdurlara borçlarını ödedikten sonra yasal asgari ücretin çok altında maaş ödendiği ve ikamet belgesi sağlandığı düşünülüyor.

Denetimlerde, yasa dışı çalışanlar ve reşit olmayanlar tespit edildi. İş koşulları, maaşlar, hijyen standartları ve ürünlerin uygunluğu konusunda eksiklikler belirlendi.

Operasyon sonucunda 17 şüpheli ve ikâmet sorunu olan 12 kişi gözaltına alındı. 6 şüpheli tutuklanırken, 11 şüpheli koşullu olarak serbest bırakıldı. 4 tırnak stüdyosu da kapatıldı.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN