Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

Brüksel'de hava kirliliği artıyor

Belçika’da sağlık ve çevre uzmanı 140 kişiden oluşan bir grup hükûmete ortak bir mektup kaleme aldı.

Hükûmeti, özellikle Brüksel ve çevresinde hava kirliliğine karşı önlem almaya çağıran uzmanlar, dizel yakıtlı otomobillerin en geç 2030, benzinli araçların ise 2035 yılına kadar Brüksel’e girişinin yasaklanmasını talep etti. Buna ek olarak, Brüksel şehir merkezindeki karbon emisyonlarının düşürülmesi için karayolu trafiğini bir yıl içinde yüzde 15 ila 20 oranında azaltılması gerektiği belirtildi.

Ayrıca kargo kamyonlarının kapıdan kapıya teslimat yapmasının sınırlandırılarak, şehirde belirli kargo teslim merkezleri yapılması önerildi.

ISGlobal'ın Avrupa'daki 1.000 şehirde yaptığı bir araştırmaya göre, Brüksel, azot nedeniyle oluşan kirliliğinin en yüksek olduğu sekizinci şehir. Uzmanlara göre Brüksel'de her yıl 900'e yakın kişi, solumun yolu hastalıkları nedeniyle hayatını kaybedebilir.

 

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN