Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

Brüksel’de artan silahlı saldırılar hükûmetin gündeminde

Belçika’nın başkenti Brüksel’de son aylarda artan bir dizi silahlı saldırı federal hükûmetin de gündemindeydi.

Muhalefet partileri, hükûmeti şiddeti kontrol altına almamakla suçladı. Muhalefetten Demokrat Federal Partili (Defi) milletvekili François De Smet, Brüksel'de 11 Şubat'tan bu yana 6 silahlı saldırının gerçekleştiğine dikkat çekti ve "Uyuşturucu çeteleri Brüksel’de kendilerini evlerindeymiş gibi hissediyor" diye konuştu.

Les Engagés Partili  Maxime Prévot ise sorunun birdenbire ortaya çıkmadığını, kolluk kuvvetlerinin sayısının azaldığını, yargının yetersiz kaldığını savundu.

Başbakan Alexander De Croo ise uyuşturucuyla mücadelesinin hükûmetin öncelikleri arasında olduğunu ifade etti, "Birbirimizi suçlarsak çözüm bulamayız. Bu sorun bir gecede çözülemeyecek kadar basit değil" diye konuştu.

Adalet Bakanı Paul Van Tigchelt ise hapishanelerdeki doluluk oranına işaret ederek, "Suçluların yüzde 40’ı uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalandı" diye konuştu, "Her gün 50 binden fazla polisle çetelere baskınlar düzenleniyor" dedi.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN