Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
08 Ağustos 2023 Salı

Belçika’nın en yaşlı erkeği 109'uncu yaşını kutladı

Belçika’nın en yaşlı adamı Jaak Broekx, 6 Ağustos Pazar günü 109'uncu doğum gününü kutladı.

Birinci Dünya Savaşı’nın başlangıcından birkaç gün sonra doğan Broekx, 100 yaşına kadar doğup büyüdüğü çiftlikte çalışıyordu. Broekx, uzun yaşamın sırrının ne olduğu sorusuna, "Öncelikle bol su için ve sağlıklı beslenin. Bildiğim kadarıyla kimse çok çalışmaktan ölmedi" yanıtını verdi, en önemli ‘sırrın’ ise ‘hayattan memnun olmak’ olduğunu vurguladı.

2020’den bu yana bakımevinde yaşayan Jaak, genel olarak yaşına göre çok sağlıklı ve hafızası oldukça iyi. Bakımevi çalışanları, Jaak’ı, ‘ne istediğini çok iyi bilen’ ve ‘arkadaş canlısı’ olarak niteliyor. 

Broekx, Belçika’nın en yaşlı erkeği olsa da, ülkede yaşayan en yaşlı insan değil. En yaşlı Belçikalı, şu anda Antwerp’te yaşayan 110 yaşındaki Magdalena Janssen.

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN